ЕУ-комесарот Вархеји го поздрави договорот за избори на 15 јули

Одлуката СДСМ и ВМРО да го прецизираат 15 – ти јули како изборен ден, го поздрави Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји. На твитер тој порача дека ова е позитивен сигнал за земјата, а договорот за заеднички прифатлив изборен ден, според него, води кон слободни, фер и инклузивни избори кои ќе бидат под лупата на ОБСЕ.

InterServer Web Hosting and VPS