Временска прогноза – Сончево со мала до умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне облачноста ќе се зголеми. Дневната температура ќе се движи од 22 до 30 степени.

Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен ветер, претежно од северозападен правец, повремено ќе се засилува. УВ индексот ќе изнесува 8.

Во Скопје максималната температура ќе достигне 28 степени.

Утре ќе преовладува стабилно време, со умерен до засилен северозападен ветер. Во попладневните часови ќе има услови само за изолирана појава на краткотраен дожд. Во почетокот на наредната седмица повторно на повеќе места ќе има нестабилна облачност со пороен дожд, грмежи и со засилен ветер.

InterServer Web Hosting and VPS