ЖЕЛЕЗНИЧКА НЕСРЕЌА КАЈ ВЕЛЕС: Загина мигрант

На 11.06.2020 во 04.00 часот било пријавено дека на потегот помеѓу железничката пруга Велес-Градско, пред с.Згрополци, локомотива удрила во едно лице – мигрант, кој се здобил тешки телесни повреди.

Tој бил транспортиран кон Општата болница Велес, но по пат им подлегнал на повредите. Извршен бил увид на лице местото на настанот од увидна екипа од СВР-Велес. Железничкиот сообраќај бил во прекин до 06.35 часот заради вршење увид.

InterServer Web Hosting and VPS