Нов земјотрес во Загреб

Утринава во 4.15 часот бил регистриран нов земјотрес во Загреб со јачина 2,4 според Рихтеровата скала.

Епицентар на земјотресот бил во главниот град, недалеку од Маркушевца, известува Сеизмолошката служба.

Земјотресот бил најмногу почувствуван во Маркушевца, а послаб интензитет имало и вчера.

InterServer Web Hosting and VPS