Бела Хадид фатена во лага – таа вели едно, а фотографиите друго

Иако на социјалните мрежи постојат бројни фотографии на познатите манекенки од минатото, Бела Хадид негираше дека некогаш правела естетски корекции на своето лице и тело.

Таа призна дека во текот на 21-та година се стекнала со самодоверба, но сеуште се бори со гласините поврзани со естетската хирургија – иако многу пати ги негираше истите.

  • Луѓето мислат дека сум направила разни операции, сум направила „ова“ или „она“. И знаете што? Можете да ми ги скенирате сликите, Премногу се плашам од ставање филинг во устата. Никогаш не би си поигравала така со своето лице“ – изјавила Бела во една прилика за еден магазин.

Сепак корисниците на социјалните мрежи најдоа слики, кои ги постираа на истите, каде јасно се гледа дека Бела изгледа многу поинаку него порано.

InterServer Web Hosting and VPS