Абрамович е подготвен да купи двајца врвни играчи во Челзи

Сопственикот на Челси, Роман Абрамович е подготвен да инвестира во клубот ова лето со цел сосздавање конкуренетен тим за висок пласман.

Според „Атлетик“, лондонскиот клуб има намера да стекне двајца играчи на највисоко ниво.

Тренерот на „сините“ од Лондон, Френк Лампард сака да ја засили левата крилна позиција. Приоритетна опција е Бен Чилвел.

InterServer Web Hosting and VPS