Џенифер Лопез ги истакна своите облини танцувајќи на дожд, а потоа скокна во базен (ВИДЕО)

Поранешниот безбол играч Алекс Родригез ја снимаше својата вереница, латинската дива Џенифер Лопез, танцувајќи на дождот со песната „Time of my life“.

Џенифер уживаше играјќи на тревникот на нивниот семеен дом на Флорида, каде беше во бела маица и пантолони.

Бидејќи таа беше мокра до кожа, нејзините волшебни облини по кои е препознатлива, нејзините гради и задникот, беа видливи под облеката што се залепи по нејзиното тело.

Таа одеше боса по тревата, а потоа на големо изненадување на фановите, скокна во базенот, а Родригез го сними и тоа.

– Животот не чека да помине невремето. Животот не учи како да танцуваме на дожд (или да скокаме во базен). Можеби ќе видите танц како овој вечерва во „World of Dance“ – напиша тој во описот на видеото.

https://www.instagram.com/p/CApzYYpAcdo/?utm_source=ig_web_copy_link
InterServer Web Hosting and VPS