Ливерпул е на страната од Кариус, но нема да му дозволи да тренира со тимот

Голманот Лорис Кариус веројатно нема повторно да конкурира за место меѓу стативите кај англискиот лидер во премиерлигашката фудбалска конкуренција Ливерпул. Клубот од Мерсисајд е навистина незадоволен од тоа како се однесуваше Бешикташ во ситуацијата со германскиот голман. Тимот од Истанбул не му исплати плата цела година. Но, во исто време, Ливерпул не смета на Кариус. Нема да биде вклучен во составот за остатокот од сезоната, дури и ако постои таква можност.

Покрај тоа, веројатно е дека во сегашната ситуација нема да му биде дозволено да тренира со тимот. Најверојатно, Ливерпул ќе му обезбеди релаксација и можност да направи целосен трансфер ова лето.

InterServer Web Hosting and VPS