Убиство во Арачиново

40-годишен маж ја убавил својата 36 годишна жена во семејниот дом во Арачиново.

„Во 12:45 во ПО Арачиново било пријавено дека А.Н. (1980) ја усмртил својата сопруга Б.Н. (1984) во нивниот семеен дом. Сторителот е приведен“, велат од МВР.

InterServer Web Hosting and VPS