Брабус не се откажува од Смарт , ја нуди најевтината преработка (ВИДЕО)

И покрај тоа што е најевтин производ на Brabus, тешко е да се замисли дека добро ќе се вклопи со овој модел.

Минатата година, Брабус воведе Ultimate E обнова на Smart во Франкфурт, а сега откако е редизајниран моделот, Brabus ја освежи својата понуда. Ultimate E е заснован на Smart EQ Fortwo кабриолет.

Автомобилот сега е дополнително засилен со прилагоден комплет за ширење Widestar и 18-инчни тркала Monoblock Y. Внатре, има најквалитетна кожа, во ексклузивното ограничено издание и секако додатоци од прва класа.

Брабус исто така си поигрува со електричниот погон. Максималната сила е подигната на 68 kW / 92 КС и 180 Nm, што значи дека достигнува 100 км на час за 10,9 секунди. Максималната брзина е ограничена на 130 км на час. Возачот има на располагање четири режими, вклучително и Спорт +, кога дефинитивно е недостапен. Поточно, со едно полнење, батеријата на Smart надминува 125 км.

И сега цената. Основната цена, е 49.449 евра и ќе бидат произведени вкупно 50 примероци.

InterServer Web Hosting and VPS