Четворица се повредени во напад со нож во германскиот град Ханау

Група мажи повредиja четворица минувачи во германскиот град Ханау доцна синоќа, по што напаѓачите избегаа.

Првичните извештаи покажуваат дека пет или шест мажи ги нападнале минувачите кои се нашле во центарот на градот.

Четворицата повредени мажи, на возраст помеѓу 17 и 26 години, биле однесени во болница, но нивните повреди не се од животна опасност, соопшти полицијата.

Силите за безбедност со хеликоптери ги бараа осомничените, а обвинителството покрена истрага.

InterServer Web Hosting and VPS