Арсенал понуди 50 милиони евра за Партеј

Англискиот фудбалски премиерлигашот Арсенал сака да го ангажира играчот од средниот ред на шпанскиот Атлетико Мадрид, Томас Партеј.

Дел од британските медиуми објавија дека лондонскиот клуб веќе подготвил понуда тешка 50 милиони евра за 26-годишниот фудбалер на репрезентацијата на Гана.

Оваа сезона Партеј играше на 35 натпревари на сите турнири, постигна три гола и забележа една асистенција.

InterServer Web Hosting and VPS