Приведен гостиварец поради напад врз полицаец

Гостивар, 16 јули- Вчера напладне бил приведен Ќ.Р. од Гостивар поради напад врз полициски службеник.

Од МВР велат дека полицаецот за време на нападот преземал службени дејствија.

Против гостиварецот ќе биде поднесена кривична пријава./Makfax

InterServer Web Hosting and VPS