Го знаете како Рон Визли од Хари Потер! Актерот го чека своето прво дете, а вака изгледа неговата поубава половина!

Руперт Гринт, кој ја толкува улогата на Рон Визли во „Хари Потер“, од 2011. година е во врска со дваесет и осумгодишната Џорџија Грум. Тие наскоро за прв пат ќе се најдат во улогата на родители, а како што наведуваат странските медиум, актерот побарал јавноста да ја почитува нивната приватност во овој период.

„Руперт и Џорџија се возбудени што очекуваат бебе и ве замолуваат да ја почитувате нивната приватност во овој период“, изјавија нивните претставници за медиумите.

Патем, Руперт, на неговиот триесетти роденден, изрази желба да стане татко, но не знае дали, доколку има син, ќе го крсти по улогата од приказната за волшебникот.

„Тоа е прилично добро име, но веројатно нема да му го дадам“, изјави тој пред тамошните медиуми.

InterServer Web Hosting and VPS