Руски патнички авион принудно слета поради чад

Патнички авион кој летал од Екатеринбург за Москва бил принуден да се врати на аеродромот од каде што полетал, поради чад во кокпилотот, пренесе ТАСС.

Во кокпилотот на авионот се појавил чад по полетувањето од аеродромот во Екатеринбург, поради што екипажот донел одлука да се врати.

Слетувањето поминало регуларно, а техничката служба работи на откривање на причината за чадот во пилотската кабина на авионот.

InterServer Web Hosting and VPS