Малолетничка си го ОДЗЕДЕ ЖИВОТОТ поради стресот во самоизолација

Тинејџерка од Калифорнија извршила самоубиство, како што се претпоставува, поради тоа што не можела да се избори со стресот во самоизолација.

Самоизолацијата е воведена за се спречи ширењето на коронавирусот, од кој само во САД починаа повеќе од 21.000 луѓе.

Џо Смит, стара 15 години, била пронајдена обесена во стан во Стоктон, а според медиумите, самоубиството го извршила поради насобран стрес во екот на епидемијата на Ковид-19 и наредбата сите да останат дома.

InterServer Web Hosting and VPS