(ВИДЕО) Дуа Липа го промовира својот нов албум на Јутјуб

Додека Лејди Гага, Сем Смит и многу други славни музички имиња ги одложија промоциите на своите албуми поради пандемијата со коронавирусот, Дуа Лупа се одлучи за потполно спротивен пристап.

Британската пејачка го објави целиот свој нов албум, втор по ред и тоа на Јутјуб. Судејќи по резултатите, тоа и било паметен бизнис потег.

Но, факт е дека во недостаток на конкуренциј, албумот „Future Nostalgia“ скокна на 4-то место на Билборд листата на 200 најдобри албуми. Очигледно позади сето ова се крие некој што знае штo прави.

Еве, дел од новите песни од албумот:

InterServer Web Hosting and VPS