Голем пожар на островот Паг

Голем пожар избувна синоќа, околу еден часот по полноќ, кај градот Новаља на хрватскиот остров Паг, соопшти полицијата.

Во тек гаснење на огнот, а илјадници луѓе се евакуирани, пренесуваат хрватските медиуми, а според првичните информации нема ниту еден повреден.

На местото кадешто зафатил пожарот се одржувал Фреш Ајланд фестивал.

InterServer Web Hosting and VPS