Алкантара е пред продолжување на договорот со Баерн

Играчот од средниот ред Тиаго Алкантара, најверојатно, ќе склучи нов договор со Баерн.

Дваесет и осумгодишниот фудбалер е близу до продолжување на соработката со германскиот шампион, а двете страни треба да се договорат само за мали детали, објави „Кикер” повикувајќи се на информација добиена од баварскиот клуб.

Тековниот договор на Тијаго со Баерн важи до јуни 2021 година.

InterServer Web Hosting and VPS