Легендарниот голман во критична состојба

Здравствената состојба на легендарниот турски голман Рушту Речбер била критчна. Тој поради коронавирусот е хоспитализиран во саботата.

Турските медиуми кои известуваат за здравствената состојба на 46 годишниот Речбер тврдат дека со вирусот го заразила неговата сопруга која неодамна се вратила од САД и не ја почитувала изолацијата од 14 дена.

Според овие извори, веднаш по враќањето од САД веднаш заминал во својот салон за козметика и дека покрај сопругот загрозила уште неколку други лица.

„Навистина не ми е гајле за овој линч што се води против мене. Сега е најважно Рушти да закрепне“, порачала сопругата на легендарниот голман.

Рушту Речбер со 124 натпревари е рекордер според бројот на настапите за Турција. Бранеше на СП во 2002 година кога Турците го освоија третото место.

InterServer Web Hosting and VPS