Облачно со попладневни врнежи од дожд

Времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините ќе има врнежи од снег, особено попладне и во текот на ноќта. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринската температура ќе се движи од нула до 7 степени, а дневната од 4 до 16 Целзиусови степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со повремен дожд. Утринската температура ќе достигне до 4 степени, а дневната до 12 степени. Во Маврово 4, Охрид 10, Битола 12, Кавадарци 14, Крива Паланка 7, Берово 8, Дојран 16 степени.

Утре времето ќе биде облачно и студено со врнежи од дожд на места пообилни (над 25л/м2), а на планините снег. Врнежи од снег ќе има и во некои пониски места, каде што ќе се формира снежна покривка. Дневните температури ќе се движат од -1 во Маврово, во Скопје 5, до 7 во Дојран,

InterServer Web Hosting and VPS