Емина Јаховиќ ги советува следбениците како да проверат дали се здебелиле во карантинот

Емина Јаховиќ им се обрати на многубројните следбеници на Инстаграм со совет како да се осигураат дека не се здебелиле за време на самоизолацијата, неопходна за да се спречи ширењето на заразата со коронавирусот.

Ова се моите стари фармерки, кои ги облекувам секој ден за да проверам дали сум претерала со храната. Доколку ми се тесни, тоа значи дека дошло до задржување на течностите во организмот и дека сум внела многу повеќе сол отколку што е потребно“, Емина им откри на своите инстаграм-пријатели.

Популарната пејачка советува дека сите треба да имаме фармерки за „мерење“.

InterServer Web Hosting and VPS