Нападната скопјанка поради нерасчистени должничко-доверителски односи

Скопје, 28 март- На 26.03.2020 во 12.30 часот во СВР Скопје, З.Ј.(69) од Скопје пријавила дека на ул. „Цицо Поповиќ“, по претходна расправија околу нерасчистени должничко-доверителски односи, била физички нападната од Р.Б.(44) од Скопје. Сочинет е записник за констатиран прекршок по чл.12 од ЗППЈРМ.

InterServer Web Hosting and VPS