Не си ги убивајте бабите и дедовците, седете дома: Порака од славната актерка до младите да бидат одговорни

Пејачката и актерка Хилари Даф на Инстаграм апелираше на младите луѓе  да престанат со неодговорноста и почнат да мислат на другите.

Таа ги замоли да одат во самоизолација и да престанат да излегуваат.

-Сите вие кои и покрај се продолжувате да излегувате надвор и да се забавувате, не го правете тоа, одете дома.  Вие сте сурови. Престанете да ги убивате старите луѓе, рече луто актерката и пејачка.

Таа ги замолила нејзините следбеници да бидат смирени, ни и паметни. Таа се сликата со бројот на тестирани од Корона вирусот во Америка и додала:

-Ова се страшни времиња. Треба да останеме смирени, но и паметни. Превземете мерки за да останете здрави и не ги доведувајте во опасност вашите мајки, татковци, баби и дедовци, напишала таа, напишала таа.

Хилари во видео пораката се појавила со својата едногодишн ќерка.

InterServer Web Hosting and VPS