Трета жртва од коронавирус во Бугарија, заразени се 94 луѓе

Една 80-годишна жена почина во Бугарија поради последици од новиот коронавирус, со што бројот на смртни случаи се искачи на три.

Починатата жена била хоспитализирана и имала и мозочен удар.

Во меѓувреме, регистрирани се 13 нови заразени со Ковид-19, со што бројот на заболени во Бугарија се искачи а 94 луѓе.

InterServer Web Hosting and VPS