Сончево со мала до умерена локална облачност

Денеска не очекува сончево време со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус 4 до 3, а дневната од 12 до 18 степени.

Во Скопје сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се спушти до нула, а дневната ќе достигне до 17 степени.

InterServer Web Hosting and VPS