Нема да ги препознаете: Каролина Гочева и сопругот Михаил во маски и ракавици упатија порака до сите нас!

Мерките кои ги даде СЗО и Владата на нашата земја поради коронавирусот треба да се почитуваат, безразлика  кој сте и со што се занимавате.

И нашата позната пејачка Каролина Гочева ги почитува овие мерки.

Таа на својот профил на Инстаграм преку „стори“ објава сподели фотографија на која може да се види како таа и нејзиниот сопруг Михаил се заштитени со маски и ракавици.

– Седи си дома, а ако треба да излезеш, обавезно носи заштитна маска и ракавици – стои како коментар на фотката која Гочева ја објави.

InterServer Web Hosting and VPS