Алесандра Амброзио покажува зошто е супермодел дури и кога оди да вежба

Таа е модел уште од нејзините тинејџерски години.

Алесандра Амброзио оваа недела папараците ја забележаа во Лос Анџелес на соодветен режим на вежбање за да ја оддржи својата „нокаут“ фигура во форма.

38-годишната девојка го покажа своето извајана тело во облека за вежбање тренингот, кога беше забележана на тротоарот.

Бразилската убавица, позната како „Але“, носи елегантни очила за сонце.

InterServer Web Hosting and VPS