Во изминатите 24 часа спречен нелегален влез во Грција во 741 случај

epa04713057 Illegal migrants on Zefyros beach at Rhodes island, in Greece 20 April 2015. A ship with 200 undocumented migrants on board run aground at Rhodes central beach Zefyros. Most of the migrants fell into the water and managed to swim safely to the beach with the assistance of the locals. The ship run aground on rocks and according to initial estimations the vessel has severe damages. The bodies of a man, a woman and a child were recovered during a rescue operation. EPA/LOUKAS MASTIS

Грчките власти во изминатите 24 часа, односно во периодот меѓу шест часот наутро вчера, до шест часот утрово, спречиле нелегален влез во Грција кај Еврос, во 741 случај, додека пак биле уапсени две лица, брифираат грчки владини извори, јави дописничката на МИА од Атина.

Според истите информации, уапсените лица се еден од Того и еден од Пакистан.

InterServer Web Hosting and VPS