Пристигнува „Ла бомва“: Карлеуша откри дел од новата песна со Бразилецот Пабло!

Јелена Карлеуша за својата публика подготвува нешто сосема ново, а за што се работи, таа откри на Инстаграм.

Во прашање е нова песна со наслов „Ла Бомба“, која со месеци наназад ја најавуваше, а во која пее и на шпански јазик.

Како што се чини, се работи за дует со бразилскиот музичар и трансвестит Пабло Витара, на кого најгледаниот спот му има 484 милиони прегледи на Јутјуб.

– Лос бомберос донде естан – ги прашала своите следебници кои ја следат на Инстаграм,

Судејќи според коментарите, оваа песна повторноќе направи „бум“ на естрадата, а армијата на фанови на Јелена едвај чека да ја слушне целата песна.

Таа не го објави датумот на излегување на оваа нова песна, но веруваме дека тој ден е за многу брзо. Како звучи кога пее на шпански, погледнете подолу:

А, ова е ѝ вториот дел од песната:

InterServer Web Hosting and VPS