Костадинов: Толку силно ќе го поразиме ВМРО-ДПМНЕ што лавот од логото ќе им избега

Портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов изрази благодарност што повторно се најде на пратеничката листа во четвртата изборна единица, која ќе ја предводи партискиот лидер Зоран Заев.

„Како човек кој нема ниту еден изборен пораз, на било кои избори, ве уверувам дека заедно со сите вас, со моите струмичани, но и со граѓаните од цела изборна единица 4, ќе го поразиме ДПМНЕ толку силно што лавот од логото ќе им избега“, напиша Костадинов на Фејсбук.

InterServer Web Hosting and VPS