Две лица каснати од кучиња во Центар и Аеродром

Скопје, 6 март- На 05.03.2020 во 20.20 часот во Полициската станица Центар, Б.П.(59) од Скопје пријавил дека на ул.„Лазар Личеновски“ бил каснат од куче скитник во пределот на десната потколеница. На 05.03.2020 во 23.40 часот во Полициската станица Аеродром, Г.С.(36) од Скопје пријавил дека на бул.„ Видое Смилевски Бато “ бил каснат од куче скитник во пределот на левата потколеница.

InterServer Web Hosting and VPS