Насмеана, нашминкана, слаба: Вака изгледаше враќањето на Меган Маркл во Велика Британија по Мегзит

Меган Маркл за британските медиуми изјави дека е „убаво да се вратиш“, кога синоќа првпат откако одлучија да го напуштат кралското семејство, со сопругот се појави на јавен настан.

Парот од службениот автомобил излегол малку подалеку од вилата во која се одржувал настанот за и тој краток пат го поминале со чадор, бидејќи многу врнело.

Profimedia

Принцот Хари носеше темносино одело, бела кошула и сина машна, додека Меган беше облечена во тиркизен фустан со потпис на Викторија Бекам.

profimedia

Околу 50 луѓе ги дочекале војводата и војвотката од Сасекс и додека многумина им аплаудирале, имало и такви кои ги исвиркувале.

Сите очи биле вперени во Меган, која во Велика Британија не стапнала уште од Мегзит.

„Убаво е да се вратиш. Веќе три години имам неверојатна среќа да му се придружам на мојот сопруг овде. Овој простор е многу инспиративен“, рекла Меган во службеното обраќање.

За време на настанот Хари и Меган се прегрнувале, се држеле за рака и се смееле. Сите велат дека среќата било тоа што се гледало на лицата на војводата и војвотката од Сасекс.

InterServer Web Hosting and VPS