Прилепчанец ја силувал својата 19-годишна снаа

Прилеп, 5 фебруари- Девојка од Радовиш на возраст од 19-години во прилепската полиција пријавила дека во периодот од 26 февруари до 2 март годинава во семејната куќа во прилепско село нејзиниот 67-годишен свекор (очув на сопругот) извршил обљуба врз неа.

Напаѓачот бил уапсен и задржан во одделението за внатрешни работи во Прилеп за понатамошна постапка.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

InterServer Web Hosting and VPS