По кавга повреден 55-годишен жител на делчевско село

Делчево, 4 март- По кавга помеѓу двајца жители, синоќа настрада 55-годишниот Д.И. од село Град. Очевидци велат дека настанот се случил во вечерните часови кај селската подавница, каде при расправија со неговиот согранин И.П, Д.И. се здобил со повреди во пределот на едното око и рамениците.

Потврдено е дека Д.И. утрово се јавил на преглед во делчевскиот здравствен дом, каде се пожалил на болки во рамото. Дополнително, ќе се утврдува дали 55-годишниот жител има скршеници во пределот на лицето и рамениците.

Случајот не е пријавен во полиција, а причините за кавгата биле поради пијанство.

InterServer Web Hosting and VPS