Пешак тешко повреден, пренесен во Клинички

Скопје, 3 март- На 02.03.2020 во 11.00 часот било пријавено дека на ул.„Кирил и Методиј“ во Скопје, патничко моторно возило „ауди А-3“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.К.(44) од Скопје, удрило во пешакот М.И.(74) од Кратово.

-Во незгодата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, по што бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош, информираат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

InterServer Web Hosting and VPS