Зајакнете го вашиот имунитет и заштитeте се од вируси: Секое утро испијте го овој неверојатно здрав пијалок

Пијалок за посилен имунитет! Секое утро испијте чаша од овој пијалок и заштитете се од вируси.

За да ги победите вирусите, да спречите да не ве легнат во кревет, важно е да го зајакнете имунитетот.

Препорачуваме да го започнете утрото со пијалок од куркума, бидејќи е исклучително здрав и хранлив, антиоксидантен, со висок антиинфламаторен ефект.

Загрејте чаша вода, но да не зоврие, ниту да не биде многу врела.

Потоа додадете една лажичка куркума, сок од половина лимон, четвртина лажичка мед, лажичка кокосово масло и добро измешајте.

Доколку сакате, додадете цимет или органско какао на врвот на лажичката за да го засладите пијалокот.

Куркумата ќе падне на дното на чашата, затоа цело време мешајте додека пиете за да ги искористите сите предности на жолтата прав.

InterServer Web Hosting and VPS