Стана најпозната манекенка, доби син, па животот ја казни со пеколен пресврт: Вака денеска изгледа убавицата од спотот на Деспасито

Поминаа три години од објавувањето на популарниот хит „Деспасито“ од Луис Фонси, кој ја прослави прекрасната порториканска мисица, Зулејка Ривера.

По улогата во спотот, нејзиниот живот се променил комплетно, манекенката роди син во меѓувреме, но и  доби пеколна казна и се разведе од кошаркарот во НБА Jозе Хуан Бара.

Имено, покрај убавината, неодоливиот шарм и совршената фигура, манекенката ги покажа и своите танцувачки способности и така таа воодушеви многу мажи ширум светот.

Зулејка сега има над 2 милиони фанови на својот Инстаграм профил, а во моментов работи како модел и презентерка.

„Деспасито“ во 2017-та година ги собори сите рекорди на Јутјуб, а песната е и денеска на тронот со најмногу прегледи.

Со оваа песна, Луис Фонси собори дури седум Гинисови рекорди.

InterServer Web Hosting and VPS