Групна тепачка во угостителски објект на ул. Димитрие Чуповски

Скопје, 23 фебруари- На 22.02.2020 во 03.05 часот во СВР Скопје било приајевно дека во угостителски објект на ул. Димитрие Чуповски поради претходно недоразбирање дошло до нарушување на јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Д.И.(19) и М.С.(19) од една страна и Х.А.(20) и Ф.Ј.(21) од друга страна сите од Скопје. Сочинети се записници за констатиран прекршок по чл. 11 од ЗПП ЈРМ.

InterServer Web Hosting and VPS