Халанд откри кој му бил идол – висок, левак и совршено прецизен

Тинејџерската сензација од Норвешка Ерлинг Халанд изненади со одговорот кој му бил омилен играч.

„Мојот идол беше Мичу кој беше одличен во Свонси. И тој е левак како мене, висок и многу прецизен пред противничкиот гол. Покрај него тука се Кристијано Роналдо и Златан Ибрахимовиќ, но Мичу навистина беше посебен“, рекол Халанд.

Мичу играше за Свонси од 2012 до 2015 година (52 натпревари, 20 гола), а кариерата ја заврши во 2017 година во Овиедо.

InterServer Web Hosting and VPS