Манчестер јунајтед го победи Челси по трет пат оваа сезона

Во премиерлигашки натпревар од 26. коло, Манчестер јунајтед синоќа на гостувањето во Лондон го совлада Челзи со 2:0.

Головите ги постигнаа Ентони Марсијал и Хари Мегваер.

За „сините“ ова беше трет пораз од Јунајтед оваа сезона, два во првенството и еден во Лига купот.

Челси со 41 бод го зазема четвртото место во поредокот во Премиер лигата, додека Манчестер Јунајтед со 38 бода се наоѓа на седмата позиција.

InterServer Web Hosting and VPS