Уапсени тројца тетовци зашто растурале дрога низ Скопје

Скопје, 17 фебруари- На 16.2.2020 во 13: 55 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Женевска“, ги лишиле од слобода В.Х(26), Д.Ј.(25), В.И.(29), сите од Тетово и Б.Л.(28) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

InterServer Web Hosting and VPS