Адел во спортско издание во Лос Анџелес откако екстремно ја намали својата тежина

Адел продолжува да го менува својот изглед со слабеење, а најновите фотографии ги покажуваат нејзините резултати.

31-годишната пејачка беше фотографирана во спортско издание во Лос Анџелес. На фотографиите се гледа дека таа екстремно ја намали својата тежина. Според информации во странските медиуми, Адел изгубила повеќе од 40 килограми, пред сèпреку промени во исхраната.

Адел
Адел
Адел

Пред неколку дена, Адел присуствуваше на приватна забава организирана од Бијонсе и Џеј Зи по Оскарите.

Адел

И пред помалку од еден месец, славната музичарка беше фотографирана од папараците.

Адел
Адел
Адел
Адел
Адел
Адел

Адел првпат ја покажа ослабената фигура на роденденската забава на Дрејк во октомври минатата година, а подоцна беше фотографирана и на плажа на островот Ангила.

Бидејќи таблоидите шпекулираа дека таа била видена како плаче на забавата, Адел возврати на Instagram со пораката „Порано плачев, но сега се потам“.

Адел
Адел

Адел во септември минатата година поднесе документи за развод од Сајмон Конеки со кого има едно дете.

Адел
Адел
Адел

Адел во 2008 година

InterServer Web Hosting and VPS