Во март прва средба Курти-Вучиќ

Премиерот на Косово, Албин Курти, и претседателот на Србија, Александар Вучиќ во месец март ќе се сретнат во Берлин и Брисел.

Ова ќе биде прва средба помеѓу Косово и Србија после воведувањето на таксите. Информацијата ја соопшти потпретседателот на Демократскиот сојуз на Косово, Лутфи Азири, кој рече дека средбите се подготовка за самитот во Загреб.

InterServer Web Hosting and VPS