Снимка од Луна Џогани предизвика „војна“ на социјалните мрежи: Кога ќе погледнете, ќе ви стане јасно зошто!

Блогерката Луна Џогани својата музичка кариера ја започна по победата во реалното шоу „Задруга 2“, а тоа предизвика подлени реакции на српската јавност.

Едно е сигурно – Луна со своите први песни предизвика огромно внимание, а по нив следеа и настапите во регионот, а за тие што знаат, Луна настапувала неколку пати и во Македонија.

Постојано се објавуваат фотографии и видеа од неа, а овојпат една фејсбук-страница објави видео од нејзин настап.

На ова видео може многу добор да се слушнат гласовните (не)способности на пејачката. Токму ова видео беше причина за расправии на социјалните мрежи.

Се разбира, нејзините фанови велат дека Луна е кралица, но има и доста такви на кои не им е јасно како таа воопшто станала пејачка.

Погледнете го ова видео и сами донесете заклучок:

https://www.facebook.com/grande.club/videos/118158672906641/
InterServer Web Hosting and VPS