СВР Куманово поднесе кривична за 20 годишно лице од Куманово

Куманово, 07 фебруари- СВР Куманово поднесе кривична пријава против Д.П.(20) од Куманово и неколку непознати лица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“.

На 15.12.2019 на ул.„Тоде Думба” во Куманово, пријавениот и останатите лица со со тврди предмети ги нападнале Д.Ј., К.А., В.Т. и Л.С., а пријавениот со гасен пиштол испукал повеќе пати и го погодил Л.С.

InterServer Web Hosting and VPS