Вака изгледа тоа како Нико Розберг ќе земе в раце Ferrari од 1,7 милиони евра

Бившиот возач од најбрзиот и најскап циркус на светот, Формула 1, славниот Нико Розберг седна зад управувачот на овој неверојатен автомобил.

Беше октомври 2018 година кога Ферари го воодушеви светот со два автомобили. „Спидстерите“ Monza SP1 и SP2 го запалија Париз и тогашниот саем за автомобили, каде што беа претставени . И двата модели базирани на моделот 812 Superfast, во ретро дизајн, понудија искуство на возење кое го носи фантастичниот 6,5 V12 мотор.

Нико Розберг доби шанса да покаже што и колку може кога ќе го земе во раце управувачот на ваква машина. На патеката Фиорано, во Маранело, славниот возач испроба еден од само 160 произведени автомобили, и му беше дадена можност да види како е направен еден од најдобрите, моделот Pista 488.

InterServer Web Hosting and VPS