ВОНРЕДНО МЕТЕО – Во Скопје се очекуваат 15cm снег, ќе врне во цела Македонија

Поголема промена на времето следува од среда. Според Accuweather  ќе има зголемување на облачноста, промена на ветерот во северен и со врнежи од снег на планините и од снег и повремен дожд понекаде и во населените места.

Минимална температура ќе достигне до – 2 степени.  Времето ќе биде умерено облачно и со слаби врнежи од снег.

Температурата на 06.02.2020 ќе  се спушти до – 6 степени. Времето ќе биде претежно облачно и со повремени врнежи на снег попладне.

Ноќната температура на 07.02.2020 ќе достигне до -5 степени. Времето ќе биде доста студено и облачно, со можност за снег во доцните часови.

На ден 08.02.2020 температурата ќе се движи од 4 степени до – 6 степени. Ќе има повремени снежни врнежи наутро. Во текот на целиот ден ќе биде претежно облачно и студено време.

Во продолжение временска прогноза за останатите градови во Македонија:

Охрид

Прилеп

Тетово

Струмица

Битола

Штип

InterServer Web Hosting and VPS