Се огласи сопругата на Коби Брајант: Нејзината порака за Црна Мамба и Џиџи уште еднаш ја расплака планетата

Ванеса Брајант, сопругата на трагично настрадниот кошаркар Коби, се огласи неколку дена по шокантната трагедија.

Долго Ванеса го чуваше профилот на Инстаграм затворен, бидејќи не може да се опорави од најголемиот удар во животот. Меѓутоа таа собрала сила за да напише порака кога видела дека целиот свет жали за нејзиниот сопруг и ќеркичката Џиџи.

– Моите девојчиња и јас сакаме да им се заблагодариме на милионите луѓе кои покажаа поддршка и љубов во овие страшни моменти. Ви благодарам на молитвите, тие дефинитивно ни беа потребни. Ние сме потполно скршени од смртта на мојот Коби и нашето прекрасно дете.

– Исто така сме скршени и со загубата на останатите луѓе кои загинаа во неделата. Ја делиме нивната интимна тага и болка. Не можат да се најдат зборови со кои може да се опише болката која ја чуствуваме моментално. Ме теши само тоа што Коби и Џиџа знаеја колку многу ги сакавме. Бевме благословени што ги имавме во нашите животи. Би сакала засекогаш да беа со нас. Многу рано како наш благослов беа разделени од нас.

– Не сум сигурна како ќе се одвиваат нашите животи сега, невозможно е да го замислиме животот без нив. Но, се будиме секое утро и се обидуваме да продолжиме понатаму, да туркаме поради Коби и нашата Џиџи, сега тие ние го осветлуваат патот. Нашата љубов за нив е бескрајна и немерлива. Само сакам да можев да ги прегрнам и да ги бакнам и да ги благословам. Да ги имаме засекогаш. Ви благодарам што делите и радост и тага и поддршка со нас. Молиме само за почит и приватност во овие моменти кога се обидуваме да се навикнеме на новата реалност.

View this post on Instagram

My girls and I want to thank the millions of people who’ve shown support and love during this horrific time. Thank you for all the prayers. We definitely need them. We are completely devastated by the sudden loss of my adoring husband, Kobe — the amazing father of our children; and my beautiful, sweet Gianna — a loving, thoughtful, and wonderful daughter, and amazing sister to Natalia, Bianka, and Capri. We are also devastated for the families who lost their loved ones on Sunday, and we share in their grief intimately. There aren’t enough words to describe our pain right now. I take comfort in knowing that Kobe and Gigi both knew that they were so deeply loved. We were so incredibly blessed to have them in our lives. I wish they were here with us forever. They were our beautiful blessings taken from us too soon. I’m not sure what our lives hold beyond today, and it’s impossible to imagine life without them. But we wake up each day, trying to keep pushing because Kobe, and our baby girl, Gigi, are shining on us to light the way. Our love for them is endless — and that’s to say, immeasurable. I just wish I could hug them, kiss them and bless them. Have them here with us, forever. Thank you for sharing your joy, your grief and your support with us. We ask that you grant us the respect and privacy we will need to navigate this new reality. To honor our Team Mamba family, the Mamba Sports Foundation has set up the MambaOnThree Fund to help support the other families affected by this tragedy. To donate, please go to MambaOnThree.org. To further Kobe and Gianna’s legacy in youth sports, please visit MambaSportsFoundation.org. Thank you so much for lifting us up in your prayers, and for loving Kobe, Gigi, Natalia, Bianka, Capri and me. #Mamba #Mambacita #GirlsDad #DaddysGirls #Family ❤️

A post shared by Vanessa Bryant 🦋 (@vanessabryant) on

InterServer Web Hosting and VPS