Од 2010 до 2020: Колку се промени изгледот на славните?

Како познатите личности се променија во последните 10 години?

Претходните години на Инстаграм се појави виралниот хит #10YearsChallenge. Тогаш имавме можност да видиме колку познатите личности се промениле. Некои останале исти, некои остареле, а некои дами изгледаат многу подобро отколку пред десет години. Ѕвездите постојано нè импресираат со својот изглед, а сега кога веќе цел месец сме во 2020 година, одлучивме да се присетиме како изгледаа познатите во 2010 година.

Влезот во новата деценија е идеално време да погледнеме како годините влијае врз славните личности.

Погледнете!

Анџелина Џоли

Селма Хајек

Том Круз

Том Харди

Бредли Купер

Бред Пит

Никол Кидман

Наталија Водијанова

Џенифер Анистон

Кејт Мидлтон

Џони Деп

Шарлиз Терон

Ирина Шајк

Лејди Гага

Ким Кардашијан

Текстот Од 2010 до 2020: Колку се промени изгледот на славните? е превземен од Reporter.mk.

InterServer Web Hosting and VPS